0 554 292 59 61
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davası, Ücretleri, Mahkeme Masrafları Nedir?

31 Mayıs 2019
1 kez görüntülendi

Boşanma Davası, Ücretleri, Mahkeme Masrafları Nedir?

Eskişehir Avukatları arasında yer alan Av.Evren Demircan olarak Boşanma davalarında;

Her iki tarafında en çok sormuş olduğu ve merak edilen konusu Masraflar konusudur. Bir Boşanma Davasında masraf olarak nitelendirilen giderler;

Ödenen harçlar, masraflar, gider avansı ve boşanma avukatı ücreti şeklindedir. Boşanma davalarında uygulanacak vekalet ücretleri her yıl Ocak ayında Resmi Gazete’de yayımlanarak duyurulur.

Duyurulan ve belirtilen bu ücretler tavsiye niteliğindedir. Avukat yasal vekalet ücretinin altına inmemek suretiyle farklı vekalet ücretlerine kendisi karar verebilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücretleri

Anlaşmalı Boşanma Davası ve Çekişmeli Boşanma Davasına göre çok daha hızlı ve tek celsede bitebilmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davalarında genellikle taraflar nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda karşılıklı anlaşma sağlayarak hızla boşanma davasını bitmesini sağlayabilirler.

Anlaşmalı Boşanma Davası ile ilgili detaylı ücret bilgisi ve sorularınız için Eskişehir Avukatları ve Eskişehir Avukat büroları arasında yer alan Av. Evren Demircan ile irtibata geçebilirsiniz.

Eskişehir Çekişmeli Boşanma Davası Ücretleri

Çekişmeli Boşanma Davaları, Anlaşmalı Boşanma Davalarına oranla daha fazla masraf ve ücret gerektirmektedir. Çekişmeli Boşanma davaların da, tarafların birbirlerine karşı haklılıklarını ispatlamak amacıyla ileri sürmüş oldukları deliller davanın daha da karmaşık olmasına bunun sonucunda da daha fazla masraf yapılmasını gerektirecektir.

Çekişmeli Boşanma Davasında Avukatlık ücreti, Anlaşmalı Boşanma Davasına oranla daha fazla olacaktır. Çekişmeli Boşanma Davalarında, Nafakanın belirlenmesi, Tanıkların dinlenmesi, Çocukların velayeti gibi durumların netlik kazanması davanın sürüncemede kalmasına neden olmak da ve daha fazla masraf yapılmasını gerektirmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası ile ilgili detaylı ücret bilgisi ve sorularınız için Eskişehir Avukatları ve Eskişehir Avukat büroları arasında yer alan Av. Evren Demircan ile irtibata geçebilirsiniz.

Eskişehir Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davalarında Mahkeme Masrafları Nelerdir?

Öncelikle, Boşanma davalarında Harçlar, Avans ve Masraflar peşin olarak yatırılır. bir bilirkişi incelemesi vs. isteniyorsa mahkeme duruşma esansında bu masrafın yatırılması için süre verir.

Çekişmeli Boşanma Davası açarken Dava Tanık ücretleri, Gider Avansı, Peşin harçlar vs. yatırılmaktadır.

Boşanma Davası ile ilgili detaylı ücret bilgisi ve sorularınız için Eskişehir Avukatları ve Eskişehir Avukat büroları arasında yer alan Av. Evren Demircan ile irtibata geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?