• Adalet Evrenin Ruhudur

    Bir düzen tesisinde ve etik değerlerin en erdemlisi olarak evrenin işleyişine imkan tanıyan
    yada evreni düşünebilmemizi sağlayan adalet, Evrenin Ruhudur.

    Avukat Evren Demircan

Miras Hukuku
Aile Hukuku
Ceza Hukuku
Bilişim Hukuku
Marka Patent Hukuku
Sağlık Eczacılık Ve İlaç Hukuku
Cinsel Saldırı, Cinsel İstismarı, Cinsel İlişki Ve Mağdurun Muaye...
Cinsel Saldırı, Cinsel İstismarı, Cinsel İlişki ve Mağdurun Muayenesi;

TCK m.102-103-104 de yer alan cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlarda en çok merak edilen ve çoğu zaman mağdur, zaman zaman da aile için büyük sorun oluşturan muayene sürecine değiniyoruz.Özellikle cinsel dokunulmazlığa karşı işlenen suçlarda vücut dokunulmazlığının cinsel organ veya farklı bir organ sokulması ya da farklı bir madde sokulması sonucu ihlali kapsamında mağdura yaklaşımla ilgili konuyu inceleyeceğiz. Bu kapsamda kendini ağır bir yük altında hisseden mağdurun ve ailenin süreci daha iyi öğrenebilmesi açısından bilgiler vermeye çalışacağız.
Boşanma Davası
Boşanmada Edinilmiş Mal ve Kişisel Mal Ayrımı;

1 Ocak 2002 tarihinden itibaren aile hukuku alanında meydana gelen en önemli yeniliklerden biriside yasal mal rejimi olan mal ayrılığı rejimidir. Yasal mal rejimi, edinilmiş mallara katılma rejimi olarak da benimsenmektedir. Edinilmiş mallara katılma rejimi mal ayrılığı esasına dayanmaktadır. Edinilmiş mallara katılma rejimi süresince eşler, kanuni sınırlamalar gizli kalmak şartıyla, mal ayrılığı rejimindeki gibi, sahip oldukları malları yönetme, kullanma ve onlar üzerinde istedikleri gibi tasarrufta bulunma hakkına sahiptirler.
Miras Hukuku Ortaklığın Giderilmesi Davası (Satış Yoluyla)
Miras Hukuku Ortaklığın Giderilmesi Davası (Satış Yoluyla)

Bu makalemizde Miras Hukuku ile ilgili en çok karşılanan Miras Hukuku Ortaklığın Giderilmesi Davası (Satış Yoluyla), gayrimenkullerin satışı yoluyla ortaklığın giderilmesi(izale-i şuyu davaları) sorularının cevaplarını bulmaya çalışacağız. Murisin vefatıyla başlayan, gayrimenkullerin veraset ve intikal işlemlerinin yapılması, miras paylarının mirasçılara paylaştırılması ve satış yoluyla payların mirasçılara ödenmesi sürecini anlatalım.

 

 

Eskişehir Boşanma  Avukatı | Ceza Avukatı | Evren Demircan

 

Eskişehir Avukat büroları arasında olan Demircan Hukuk Bürosu Eskişehir Avukatları listesi üyesi Evren Demircan öncülüğünde Eskişehir'de; Gayrimenkul Hukuku, Bilişim Hukuku, Miras Hukuku, Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Marka Patent Hukuku, Sağlık Eczacılık Ve İlaç Hukuku,  Fikri Mülkiyet Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Kişiler Hukuku, Tanıma Tenfiz Davası alanlarında Danışmanlık ve Avukatlık hizmetleri sunar.

Avukatlık ve Danışmanlık hizmetilerimiz ile ilgili bilgi almak için;
Eskişehir Barosu Avukatları arasında yer alan Avukat Evren Demircan ve Demircan Hukuk bünyesinde bulunan avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

İletişim

 

0 (554) 292 59 61